Jóga a balet

Stručná charakteristika jógy

Cestou jógy je sjednocení ducha, těla a mysli. Stejně jako v tanci, tak i v józe je důležité najít sebe sama a dát tělu prostor pro vyjádření emocí a pocitů, prostřednictvím zdravého a duševně i fyzicky naplňujícího pohybu. Není vždy snadné zorientovat se v nabízených stylech jógy a bylo by zavádějící škatulkovat je jedním termínem. Každý instruktor může mít jiný způsob vedení hodiny a vždy proto záleží především na tom, jak koncepce dané hodiny vyhovuje právě Vám. Cílem našich lektorů je se v co největší možné míře přizpůsobit schopnostem účastníků lekce jógy. Důležitá je schopnost lektora, vytvořit příjemné prostředí a dát jednotlivci prostor pro nalezení své rovnováhy.

Jógu, stejně tak jako tanec, děláte pro sebe. Je důležité naslouchat svému tělu a jeho signálům a respektovat sama sebe a své limity. Pravidelné praktikování jógy přispívá k lepšímu vnímání vlastního těla. Spolu s nabytím tělesné rovnováhy se dostaví i rovnováha duševní, která vám bude odměnou za nalezení souhry s vaším tělem. Odměňte se radostí ze zdravého pohybu.

Specifika dětské jógy

Lekce jógy pro děti vychází z potřeb dítěte a umožňuje mu přirozeným způsobem rozvíjet harmonii jeho osobnosti po všech stránkách. V tomto období, kdy se dětská motorika rozvíjí, je důležité nenásilnou formou dětské tělo seznamovat se správným držením těla a možnostmi, které mu jeho tělo nabízí. Lekce jógy jsou přizpůsobeny dětské všestranné pohyblivosti, aktivitě, živosti a radosti z pohybu. Zároveň nezapomíná na specifika, která jsou charakteristická pro svět dětí. Lekce jsou pestré, zábavné a kreativní. Cvičení je dynamické a rozvíjí představivost a hravost dětí. Lekce jsou zakončeny relaxací, která je důležitá pro zklidnění organismu dítěte a nastolení rovnováhy dětské mysli.

Vhodné oblečení: Na lekce jógy stačí oblečení, ve kterém se cítíte dobře (tepláky, tričko, legíny, a jiné). V případě potřeby, upřesní lektor kurzu.

Stručná charakteristika baletu

Znalost a důkladné osvojení si základních baletních prvků a pozic je důležitým krokem ke zlepšení a prohloubení techniky každého tanečníka. Lekce baletu jsou vytvořeny tak, aby vycházely z metodiky taneční školy InDance a systematicky doplňovaly běžné lekce tanečních tříd.

Město:
Místo:
Typ kurzu:
Věk tanečníka:


Zadaným kritériím nevyhovuje žádný kurzPřihlašování do nového školního roku více

Taneční sály

Praha 15, Hostivař - InDance centrum Hostivař
Praha 1, Bolzanova - Taneční sál InDance
Praha 2, nám. Míru - Taneční studio Contemporary
Praha 4, Chodov - KC Zahrada
Praha 5, Smíchov -  KC Prádlena
Praha 8, Bohnice - KD Krakov
Praha 10, Záběhlice - Taneční sály InDance Zvonková
Chrudim - Gymnázium J.Ressla
Pardubice - Taneční sál InDance, Polabiny

 

Základní školy

 ZŠ Nad Přehradou, ZŠ Mendíků, ZŠ bří Jandusů, ZŠ Jesenice

Mateřské školy

Petrovice, Dubeč, Újezd nad Lesy

Copyright @2018