Jóga a balet

Stručná charakteristika jógy

Cestou jógy je sjednocení ducha, těla a mysli. Stejně jako v tanci, tak i v józe je důležité najít sebe sama a dát tělu prostor pro vyjádření emocí a pocitů, prostřednictvím zdravého a duševně i fyzicky naplňujícího pohybu. Není vždy snadné zorientovat se v nabízených stylech jógy a bylo by zavádějící škatulkovat je jedním termínem. Každý instruktor může mít jiný způsob vedení hodiny a vždy proto záleží především na tom, jak koncepce dané hodiny vyhovuje právě Vám. Cílem našich lektorů je se v co největší možné míře přizpůsobit schopnostem účastníků lekce jógy. Důležitá je schopnost lektora, vytvořit příjemné prostředí a dát jednotlivci prostor pro nalezení své rovnováhy.

Jógu, stejně tak jako tanec, děláte pro sebe. Je důležité naslouchat svému tělu a jeho signálům a respektovat sama sebe a své limity. Pravidelné praktikování jógy přispívá k lepšímu vnímání vlastního těla. Spolu s nabytím tělesné rovnováhy se dostaví i rovnováha duševní, která vám bude odměnou za nalezení souhry s vaším tělem. Odměňte se radostí ze zdravého pohybu.

Specifika dětské jógy

Lekce jógy pro děti vychází z potřeb dítěte a umožňuje mu přirozeným způsobem rozvíjet harmonii jeho osobnosti po všech stránkách. V tomto období, kdy se dětská motorika rozvíjí, je důležité nenásilnou formou dětské tělo seznamovat se správným držením těla a možnostmi, které mu jeho tělo nabízí. Lekce jógy jsou přizpůsobeny dětské všestranné pohyblivosti, aktivitě, živosti a radosti z pohybu. Zároveň nezapomíná na specifika, která jsou charakteristická pro svět dětí. Lekce jsou pestré, zábavné a kreativní. Cvičení je dynamické a rozvíjí představivost a hravost dětí. Lekce jsou zakončeny relaxací, která je důležitá pro zklidnění organismu dítěte a nastolení rovnováhy dětské mysli.

Vhodné oblečení: Na lekce jógy stačí oblečení, ve kterém se cítíte dobře (tepláky, tričko, legíny, a jiné). V případě potřeby, upřesní lektor kurzu.

Stručná charakteristika baletu

Znalost a důkladné osvojení si základních baletních prvků a pozic je důležitým krokem ke zlepšení a prohloubení techniky každého tanečníka. Lekce baletu jsou vytvořeny tak, aby vycházely z metodiky taneční školy InDance a systematicky doplňovaly běžné lekce tanečních tříd.

Město:
Místo:
Typ kurzu:
Věk tanečníka:


InDance centrum Hostivař

Gercenova 1181/10, Praha 10 - Hostivař, 102 00

KódLekceVěkCena/pol.Stav 
KL1b Pátek, 16:00 - 17:00, Eva Š. Neuvirtová, Oranžový sál
6 - 11 1 690 Kč volnoPřihlásit
JO4a Čtvrtek, 20:00 - 21:00, Šárka Vítovcová, Zlatý sál
18 - 99 1 950 Kč volnoPřihlásit

Taneční centrum Zvonková

Zvonková 3048/2, Praha 10 - Záběhlice, 106 00

KódLekceVěkCena/pol.Stav 
KL1a Středa, 18:15 - 19:15, Aneta Zapletalová, Malý sál
6 - 11 1 690 Kč volnoPřihlásit


Přihlašování do nového školního roku více

Taneční sály

InDance centrum Hostivař
Praha 1 - Bolzanova
Praha 2 - nám. Míru
Praha 4 - Chodov
Praha 4 - Lhotka
Praha 5 - Smíchov
Praha 8 - KD Krakov
Praha 10 - Zvonková
Chrudim
Pardubice
Dům UM (DDM Uhříněves)

 

Základní školy

Horní Měcholupy, Uhříněves
Jesenice

Mateřské školy

Smíchov, Petrovice, Dubeč, Újezd nad Lesy

Copyright @2017